TOP 5 ŚWIĄTECZNYCH KSIĄŻEK DLA DZIECI PO ANGIELSKU

– Moich ulubionych, które mogłabym czytać z dziećmi w kółko i na okrągło!

Książki obrazkowe to wspaniałe materiały do nauki języka angielskiego, nie tylko dla dzieci, bo wspólne czytanie na głos pomaga Wam również wzbogacić swój język o nowe słownictwo i zwroty oraz nabrać płynności w mówieniu. Poniżej dzielę się z Wami moimi ulubionymi, magicznymi książkami w tematyce świątecznej, może i Wam przypadną do gustu? Dzieciom na pewno😊 Kolejność losowa.

Christmas in the Manger – Nola Buck

Ta urocza książeczka kartonowa, napisana krótkim, rymowanym tekstem z pewnością spodoba się nawet najmłodszym dzieciom. Prostym, rytmicznym językiem opisana jest tutaj historia Bożego Narodzenia – po kolei poznajemy uczestników wielkiego wydarzenia jakim są narodziny Jezusa. Książeczka fajnie sprawdza się w zabawie z szopką bożonarodzeniową – odgrywanie ról w języku angielskim staje się łatwe i przyjemne, a tekst szybko zapada w pamięć. Myślę, że śmiało można byłoby spróbować wykorzystać ją w przedstawieniu jasełkowym!

Dasher – Matt Tavares

Czy wiecie skąd się wzięły renifery Świętego Mikołaja? Wszystko zaczęło się od jednej, bardzo dzielnej łani – Dasher, której historia jest tutaj przedstawiona. Piękne, przyciemnione, ale szczegółowe ilustracje nadają całej tej historii magicznego klimatu. Odpowiedni język i nie za duża ilość tekstu na stronie oraz elementy przygody i zaskoczenia w fabule sprawiają, że opowieść trafia do dzieci i wzbudza ich ciekawość. Jestem pewna, że książka zachęci do czytania nie jednego starszaka i to nie jeden raz. A powiem Wam, że nawet mój obecnie dwulatek też chętnie siada, gdy czytamy ze starszą córką!

Lucy and Tom at Christmas – Shirley Hughes

Twórczość brytyjskiej autorki Shirley Hughes ma swój niepowtarzalny urok. Jak zwykle piękny język angielski i równie piękne ilustracje w tej świątecznej opowieści zachęcą zarówno dzieci jak i dorosłych do czytania. Książka jest tak naprawdę opisem angielskich Świąt Bożego Narodzenia, gdzie główni bohaterowie – Lucy i Tom przygotowują się do Świąt i później spędzają je w gronie rodziny i przyjaciół. Czytając, przenosimy się do domu rodzeństwa, gdzie głównie rozgrywa się akcja i bierzemy udział w przygotowaniu świątecznego puddingu, pisaniu kartek, dekorowaniu domu…i wreszcie we wspólnym świątecznym posiłku oraz w zabawach przy choince! Wiele z tych aktywności pokrywa się z naszymi, Polskimi zwyczajami w czasie świątecznym.

Oh No! Shark in the Snow! – Nick Sharratt

Moja hitowa książka dla dzieci w wersji świątecznej! Główny bohater Timothy Pope wybiera się do parku z tatą, oczywiście zabierając ze sobą ulubioną zabawkę – teleskop. A za każdym razem, gdy Tim przez niego spogląda widzi…płetwę rekina – A SHARK! Ale…czy na pewno?😉Uwielbiam całą serię tych książek autora za fantastyczne rymy oraz okienka (okulary teleskopu), przez które dzieci mogą zgadywać co takiego widzi Timothy. Dodatkowo, kontrastowe i bardzo kolorowe ilustracje przyciągają wzrok nawet maluszków.

The Night Before Christmas

Przepiękny świąteczny wiersz-klasyk, który każdy miłośnik literatury dziecięcej powinien znać. Po raz pierwszy został opublikowany anonimowo w 1823 roku i był zatytułowany: Account of a Visit From Saint Nicholas. Później, prawa autorskie zostały przypisane amerykańskiemu pisarzowi Clement Clarke Moore. Ukazana jest tutaj wizyta świętego Mikołaja zgodna z amerykańską tradycją, która do tej pory funkcjonuje w USA i Kanadzie (sama wierzyłam w tę historię😊) W skrócie, ubrany na czerwono Mikołaj-elf przylatuje saniami zaprzęgniętymi w 8 reniferów i ląduje na dachu domu, gdzie wchodzi kominem i zostawia prezenty. Świadkiem tego wydarzenia jest narrator, a jego opis…jest melodyjny i naprawdę magiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

* Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach,
produktach i usługach. Zgodę będziesz mogła/mógł w każdej chwili wycofać,
a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.